Alkohol a zdrowie

 

Piwo i inne napoje alkoholowe z naszej oferty spożywane z umiarem, mogą być częścią dobrze zbilansowanego stylu życia. Jesteśmy dumnymi piwowarami zaangażowanymi w promowanie odpowiedzialnej konsumpcji i ograniczanie szkodliwego spożywania alkoholu. Naszym zdaniem ważne jest, aby konsumenci mieli wiedzę na temat alkoholu, naszych produktów i odpowiedzialnych sposobach korzystania z nich. Staramy się to podkreślać na naszych opakowaniach, w reklamach i promocjach oraz poprzez nasze działania partnerskie. Oferujemy szeroką gamę trunków o różnym procencie objętościowym alkoholu (ABV), w tym coraz więcej opcji bezalkoholowych i niskoalkoholowych.

Spożywanie alkoholu jest indywidualną decyzją. Przed spożyciem należy rozważyć własne ryzyko i korzyści. Istnieją dowody na to, że spożywanie alkoholu może mieć związek z pewnymi problemami zdrowotnymi. Alkohol ma różny wpływ na różnych ludzi. W przypadku niektórych osób również umiarkowane spożycie alkoholu może zwiększać ryzyko takich chorób, jak cukrzyca, niektóre rodzaje raka czy problemy sercowo-naczyniowe. Wszelkie dalsze pytania lub wątpliwości w tym zakresie należy kierować do swojego lekarza.

Nadmierne spożywanie alkoholu może być przyczyną niebezpiecznych, długotrwałych konsekwencji, takich jak fizyczne uzależnienie lub nałóg alkoholowy, dlatego zawsze należy tego unikać. Niektórzy ludzie nigdy nie powinni sięgać po alkohol. Na przykład osoby, które nie osiągnęły wymaganego prawem wieku, kobiety w ciąży, kierowcy, operatorzy maszyn lub osoby, które nie potrafią kontrolować ilości spożywanego alkoholu.

Wiele instytucji rządowych publikuje zalecenia dotyczące spożywania alkoholu, do których konsumenci mogą sięgać. Bardzo dobrym źródłem informacji są również organy publicznej ochrony zdrowia.

Aby dowiedzieć się więcej na temat alkoholu i zdrowia, zalecamy odwiedzenie następujących stron:

World Health Organization (WHO)

Knowledge Institute of Beer (KIB)

National Institute on Alcohol Abuse and Alcoholism (NIAAA)

NHS Choices

International Alliance For Responsible Drinking (IARD)

PODAJ ROK URODZENIA

Grupa Żywiec to odpowiedzialny producent piwa. Nasza strona dostępna jest tylko dla osób pełnoletnich.