Żywiec najmocniejszą polską marką 2016

Marka Żywiec zdobyła pierwsze miejsce w kategorii napojów alkoholowych w prestiżowym rankingu „Najmocniejsze Polskie Marki 2016”, przygotowanym przez dziennik Rzeczpospolita.

Fot_Najcienniejsza_Marka_2016

W rankingu Rzeczpospolitej już po raz 13 wyłoniono najsilniejsze marki na polskim rynku. Zestawienie przygotowane zostało na podstawie badania przeprowadzonego przez firmę badawczą Millward Brown na próbie 1500 osób. Badani odpowiadali na pytania dotyczące znajomości marek, oceny w różnych wymiarach oraz intencji zakupu i polecania marek. Na podstawie opinii uzyskanych w badaniu, marki oceniane były w takich obszarach jak pozycja rynkowa, zachowania klientów, postrzeganie marki i rodzaj rynku, na którym działa.

Jesteśmy dumni z wyróżnienia przyznanego w „Rankingu Najmocniejszych Polskich Marek”. Pierwsze miejsce Żywca w tym prestiżowym zestawieniu to dowód na to, że umiejętne połączenie tradycji ikony polskiego piwowarstwa z odważną komunikacją oraz innowacjami, które otwierają ją na nowych, młodszych konsumentów, przynosi rezultaty. Będziemy w dalszym ciągu pracować nad umacnianiem pozycji lidera wśród napojów alkoholowych i nieustannie szukać innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą nam cały czas cieszyć się zaufaniem i sympatią konsumentów.

Małgorzata Lubelska Dyrektor ds. Marketingu Grupy Żywiec

Fot_1_Najcenniejsza_Marka_2016

Piwo Żywiec jest warzone nieprzerwanie od 160 lat w Arcyksiążęcym Browarze w Żywcu wyłącznie z trzech składników: słodu jęczmiennego, chmielu i górskiej wody. Pod marką dostępnych jest dziewięć rodzajów piwa: Żywiec Jasne Pełne, Żywiec Bezalkoholowe, Żywiec Porter, Żywiec Bock, Żywiec Marcowe, Żywiec Białe, Żywiec APA, Żywiec Saison oraz Żywiec Szampańskie. To obecnie lider segmentu piw premium w Polsce i najbardziej rozpoznawalne polskie piwo za granicą.
W czołówce rankingu Najsilniejszych Polskich Marek znalazły się także marki piw Warka, Królewskie oraz Tatra. Grupa Żywiec posiada obecnie najbardziej różnorodną ofertę spośród wiodących producentów odpowiadając na zróżnicowane oczekiwania współczesnych piwoszy.

PODAJ ROK URODZENIA

Grupa Żywiec to odpowiedzialny producent piwa. Nasza strona dostępna jest tylko dla osób pełnoletnich.