Żywiec Bezalkoholowe
– nowy wariant w rodzinie Żywca

Marka Żywiec, lider sprzedaży piw premium, wprowadza w kwietniu tego roku piwo bezalkoholowe. Żywiec Bezalkoholowe zastępuje wariant niskoalkoholowy i dostępne będzie w sprzedaży w sklepach w całej Polsce.


Sukcesy marki w 2015 r. potwierdzają jej pozycję i siłę wizerunku. Żywiec, z 7% dynamiką sprzedaży był w ubiegłym roku liderem rynku w segmencie premium. Od kilku lat marka systematycznie powiększa portfolio produktowe, oferując szeroki wybór piw gatunkowych.

Polscy konsumenci coraz częściej sięgają po napoje o niższej zawartości alkoholu. Żywiec niezmiennie wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom, a wprowadzenie Żywca Bezalkoholowego to kolejny i naturalny krok w rozwoju marki. Teraz miłośnicy piwa mogą cieszyć się Żywcem w każdej sytuacji i o każdej porze.

Monika Straszak Senior Brand Manager marki Żywiec

Piwa bezalkoholowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem konsumentów. W 2015 r. segment piw bezalkoholowych oraz piw o obniżonej zawartości alkoholu (z wyłączeniem piw smakowych oraz mixów piwnych) osiągnął 11%  dynamikę wzrostu* i znacząco przewyższa dynamikę wzrostu segmentu piw alkoholowych. Jest to efekt poszukiwania napojów o niższej zawartości alkoholu i coraz większego zainteresowania zdrowym trybem życia wśród Polaków.

 

Żywiec Bezalkoholowe jest świetną alternatywą dla miłośników piwa w sytuacjach, kiedy nie mogą sięgnąć po alkohol. Warzone jest ze słodu jęczmiennego, wody i chmielu, który nadaje mu charakterystyczną goryczkę i doskonały smak Żywca.

Wariant dostępny jest w najpopularniejszym piwnym opakowaniu – butelce o pojemności 500 ml oraz w znanej konsumentom butelce bezzwrotnej 330 ml. Żywiec Bezalkoholowe odróżnia kolorystyka opakowania – do klasycznej etykiety, podkreślającej tradycję kunszt i jakość typową dla produktów Żywca, dodano kolor niebieski, kojarzony z piwem bezalkoholowym.

Wprowadzenie nowego wariantu wspierać będzie kampania telewizyjna, oraz dedykowane materiały POS. Od grudnia ub. roku pod hasłem „Chce się Ż” Żywiec w charakterystyczny dla siebie, lekki i inteligentny sposób pokazuje swoje rozumienie apetytu na życie i zaraża nim Polaków. Teraz miłośnicy Żywca mogą sięgnąć po Ż bez wahania i cieszyć się smakiem piwa przy każdej okazji i o każdej porze.

PODAJ ROK URODZENIA

Grupa Żywiec to odpowiedzialny producent piwa. Nasza strona dostępna jest tylko dla osób pełnoletnich.