Zmiana na stanowisku Prezesa Zarządu Grupy Żywiec S.A.

Grupa Żywiec S.A. poinformowała dziś w raporcie giełdowym, że w związku z realizacją kolejnych planów zawodowych w ramach Grupy HEINEKEN, obecny Prezes Guillaume Duverdier odchodzi z firmy z końcem 2018 r.

Guillaume Duverdier dołączył do Grupy Żywiec jako Prezes Zarządu w 2013 r. Pod jego kierownictwem  Grupa Żywiec wdrożyła nową strategię i model biznesowy ukierunkowany na koncentrację na kluczowych elementach biznesu, którymi są warzenie świetnego piwa i budowanie silnych marek, a także na  zwiększeniu wewnętrznej efektywności. W wyniku skutecznej realizacji tej strategii  firma znacząco poprawiła swoją pozycję konkurencyjną na rynku i wróciła do wzrostu przychodów i zysków.

Grupa Żywiec jest dziś liderem w segmencie piw premium, a Żywiec jest najlepszym polskim piwem. Firma jest liderem innowacji tworzących nowe kategorie, takie jak specjalności piwne, radlery i produkty bezalkoholowe. Grupa Żywiec ma dziś najlepszą reputację wśród firm piwowarskich. Jako Prezes Zarządu, Guillaume Duverdier zbudował również pełen pasji, zmotywowany i odnoszący sukcesy zespół, który będzie kontynuował realizację wizji firmy. Guillaume Duverdier będzie pełnił swoją funkcję do końca roku.

Po udanej zmianie modelu biznesowego, ciągłym reinwestowaniu w nasze marki i umocnieniu zarządzania Spółką, przez kolejne cztery lata odnotowaliśmy znaczny wzrost zysków. Grupa Żywiec jest obecnie wygrywającą i podziwianą  na rynku firmą, a więc moja misja została zrealizowana. Nadszedł czas, abym przekazał przywództwo w firmie i podjął nowe wyzwania zawodowe.

Guillaume Duverdier Prezes Zarządu Grupy Żywiec S.A.

Od 1 stycznia 2019 r. Francois-Xavier Mahot obejmie stanowisko Prezesa Zarządu Grupy Żywiec S.A. po zatwierdzeniu przez Radę Nadzorczą Spółki w dniu 14 listopada br.

Francois-Xavier Mahot ukończył studia z zakresu ekonomii na École Supérieure de Commerce de Reims, posiada także tytuł MBA. Francois-Xavier dołączył do Grupy Heineken w 1999 r. Przez ostatnie 3 lata zajmował stanowisko Dyrektora Zarządzającego Spółki Sociedad Central de Cervejas w Portugalii. Wcześniej pełnił funkcje Dyrektora Generalnego w Afryce, na Bliskim Wschodzie i w Europie Wschodniej. François-Xavier pełnił także funkcję Dyrektora Innowacji w strukturach globalnych Heinekena.

PODAJ ROK URODZENIA

Grupa Żywiec to odpowiedzialny producent piwa. Nasza strona dostępna jest tylko dla osób pełnoletnich.