Zmiana na stanowisku prezesa Zarządu Grupy Żywiec S.A.

Grupa Żywiec poinformowała w raporcie giełdowym, że na prośbę obecnego prezesa Francois-Xaviera Mahot Rada Nadzorcza podjęła uchwałę o odwołaniu go ze stanowiska i powołaniu jako jego następcę Simona Amora.

Francois-Xavier Mahot dołączył do Grupy Żywiec S.A. jako Prezes Zarządu 1 stycznia 2019 roku. Pod jego kierownictwem firma kontynuowała strategię budowania wartości, przyspieszając wzrost w segmencie premium z markami Heineken i Desperados. Spółka dokonała także integracji Browaru Namysłów. W ostatnim czasie Francois-Xavier Mahot przeprowadził firmę przez wyzwania związane z epidemią COVID-19 zapewniając bezpieczeństwo pracowników, ciągłość biznesu, wsparcie dostawców i społeczności lokalnych przy jednoczesnym dostosowaniu strategii, zwiększeniu efektywności wewnętrznej i zbudowaniu silniejszej pozycji firmy na przyszłość

Francois-Xavier Mahot

Simon Amor rozpoczął karierę w Grupie HEINEKEN w 2016 roku w roli Dyrektora Off Trade i członka zespołu zarządzającego HEINEKEN UK. W ostatnim czasie, od lipca 2020 roku, pełnił obowiązki Dyrektora Zarządzającego HEINEKEN UK prowadząc firmę przez kryzys COVID-19 i wdrażając transformację związaną z budowaniem przyszłości firmy i zapobieganiem wpływowi Brexitu na jej działalność. Przed dołączeniem do Grupy HEINEKEN pan Amor pełnił różne funkcje zarządcze w ColgatePalmolive w tym rolę Grupowego Dyrektora Sprzedaży Wielkiej Brytanii i Irlandii (2014-2016), Dyrektora Sprzedaży Colgate-Palmolive Australia (2011 – 2014) i Dyrektora ds. Rozwoju Klientów w ColgatePalmolive Europe (2007 – 2010). Jest Absolwentem Uniwersytetu w Surrey (1991 – 1995).

Simon Amor

Simon Amor rozpocznie pracę na stanowisku prezesa Zarządu Grupy Żywiec 1 marca 2021 roku.

PODAJ ROK URODZENIA

Grupa Żywiec to odpowiedzialny producent piwa. Nasza strona dostępna jest tylko dla osób pełnoletnich.