Wyniki Grupy Żywiec w trzecim kwartale 2017 zgodne z oczekiwaniami

Grupa Kapitałowa Żywiec S.A. opublikowała dziś kwartalne wyniki finansowe. W trzecim kwartale 2017 roku producent m.in. Żywca, Heinekena, Warki, Tatry i EB zwiększył skonsolidowany zysk z działalności operacyjnej o 6,5% do 126,019 tys. złotych ze 118,349 tys. w trzecim kwartale ubiegłego roku. Zysk netto spółki wzrósł o 19% do poziomu 97,993 tys. złotych z 82,455 tys. w analogicznym okresie ubiegłego roku.

 

Strategia budowania wartości przynosi efekty

Mimo niesprzyjających warunków rynkowych w sezonie piwnym, które miały negatywny wpływ na sprzedaż i przychody, w trzecim kwartale tego roku Grupa Żywiec zwiększyła średni poziom przychodów na hektolitr piwa i utrzymała wartościowy udział w rynku na oczekiwanym poziomie. To efekt konsekwentnej realizacji strategii budowania wartości, którą firma wdraża od początku roku.

Jesteśmy zadowoleni z efektów naszej strategii budowania wartości i będziemy ją kontynuować. W trzecim kwartale utrzymaliśmy wartościowy udział w rynku na oczekiwanym poziomie, przy wyższym poziomie cen, mimo niesprzyjających warunków pogodowych w sezonie, który nie przyczynił się do wzrostu sprzedaży w kategorii piwnej. Zwiększyliśmy także przychody z portfolio marek premium w najbardziej zyskownym kanale sprzedaży. Całościowy spadek przychodów w stosunku do zeszłego roku wynika głównie
z jednocyfrowego spadku rynku

Guillaume Duverdier Prezes Zarządu Grupy Żywiec S.A.

Grupa Żywiec liderem najszybciej rosnących segmentów rynku

W rezultacie realizacji strategii skupionej na budowaniu silnych marek i innowacjach, Grupa Żywiec umocniła wiodącą pozycję w najszybciej rosnących segmentach rynku:

 

  • Flagowa marka Żywiec umocniła pozycję lidera w segmencie piwnych specjalności. Do tego wyniku pozytywnie przyczyniła się sprzedaż nowego wariantu Żywiec Amerykańskie Pszeniczne. Sprzedaż Żywieckich wariantów rosła szybciej niż cały segment, czego rezultatem jest osiągnięcie 23% udziału wartościowego i ilościowego marki w specjalnościach piwnych[1].

 

  • Wprowadzając na rynek nowe produkty Grupa Żywiec znacząco przyczynia się do rozwoju segmentu piw niskoalkoholowych i bezalkoholowych w Polsce. Żywiec Bezalkoholowe pozostaje liderem sprzedaży ilościowej piw bezalkoholowych typu lager.[2] Również niskoalkoholowy wariant Heineken 3 osiągnął obiecujące wyniki sprzedaży.

 

  • Kolejny rok z rzędu firma utrzymała także pozycję lidera segmentu radlerów z udziałem wartościowym w rynku na poziomie 57%[3]. To efekt dobrych wyników sprzedaży marki Warka Radler, do których pozytywnie przyczynił się także nowy wariant smakowy marki – malina z cytryną.

 

 

 

 

Pozytywne efekty podwyżki kaucji

W wyniku podwyżki kaucji na opakowania zwrotne, którą Spółka wprowadziła jako pierwsza w branży na początku roku, Grupa Żywiec odzyskała z rynku o 15 milionów więcej butelek zwrotnych. To pozytywnie przyczynia się zarówno do ochrony środowiska jak i do zwiększenia elastyczności browarów szczególnie w piwnym sezonie.

Więcej informacji na temat firmy na  grupazywiec.mstasiak.devel.przeagencja.pl i www.raport.grupazywiec.pl


[1] Źródło: Grupa Żywiec za Nielsen – Panel Handlu Detalicznego, cała Polska (jako suma rynków: hipermarkety, supermarkety, dyskonty (metoda paragonowa), duże, średnie i małe sklepy spożywcze, sklepy winno-cukiernicze, stacje benzynowe), sprzedaż wartościowa w tys. PLN, sprzedaż wolumenowa w tys. HL, okresy: styczeń-sierpień 2016, styczeń-sierpień 2017, kategoria: piwo, segment specjalności (jako suma segmentów: ale, stout, pszeniczne oraz inne specjalności).

[2] Źródło: Grupa Żywiec za Nielsen – Panel Handlu Detalicznego, cała Polska (jako suma rynków: hipermarkety, supermarkety, dyskonty (metoda paragonowa), duże, średnie i małe sklepy spożywcze, sklepy winno-cukiernicze, stacje benzynowe), sprzedaż wolumenowa w tys. HL, okresy: styczeń-sierpień 2016, styczeń-sierpień 2017, kategoria: piwo, segment piw bezalkoholowych (do 0,49%) typu lager

[3] Źródło: Grupa Żywiec za Nielsen – Panel Handlu Detalicznego, cała Polska (jako suma rynków: hipermarkety, supermarkety, dyskonty (metoda paragonowa), duże, średnie i małe sklepy spożywcze, sklepy winno-cukiernicze, stacje benzynowe), sprzedaż wartościowa w tys. PLN, okresy: styczeń-sierpień 2017, kategoria: piwo, segment radlerów (beer mix o zawartości alkoholu do 4%).

PODAJ ROK URODZENIA

Grupa Żywiec to odpowiedzialny producent piwa. Nasza strona dostępna jest tylko dla osób pełnoletnich.