Wspieramy lokalne pasje

Fundusz Społeczny Grupy Żywiec to nasz nowy sposób na wspieranie realizacji lokalnych projektów skierowanych do mieszkańców miast, w których zlokalizowane są nasze browary.

Programowanie robotów, spotkania pasjonatów czy udane spływy kajakowe to tylko niektóre z projektów, które zrealizowali aktywni mieszkańcy Leżajska, Elbląga, Warki i Żywca w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec. Realizowane projekty to efekt pasji wielu biorących w nich udział osób. Przykładem są uczniowie Miejskiego Gimnazjum w Leżajsku, którym dzięki naszemu Funduszowi udało się wziąć udział w Europejskich Eliminacjach Konkursu Budowy i Programowania Robotów Botball 2017 w Bułgarii.

 

Początkowo ze względu na to, że eliminacje do konkursu odbyły się za granicą, w Bułgarii, udział w zawodach wydawał się odległym marzeniem uczniów, jednak dzięki wsparciu Grupy Żywiec stał się możliwy. Uczniowie wystartowali w międzynarodowym wydarzeniu, reprezentując nasze miasto i zdobywając ogromne doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości – mówi Władysław Pyż z Gimnazjalnego Stowarzyszenia Razem, prowadzącego program „Klub Młodych Inżynierów”.

 

Z kolei mieszkańcy Żywca dzięki pieniądzom z Funduszu mieli szansę poznać wyjątkowej pasje i doświadczenia swoich sąsiadów. W ramach projektu „Żywiec z pasją” organizatorzy przeprowadzili cykl „Spotkań z pasjonatami” – lokalni goście (naukowcy, artyści, przedsiębiorcy) opowiadali o swoich zainteresowaniach i niezwykłych talentach.

 

Zorganizowane przez nas spotkania pokazały, jak wiele talentów skrywa nasze miasto i okolice. Nie zdawaliśmy sobie sprawy, iloma wybitnymi osobowościami możemy się pochwalić. Wśród mieszkańców Żywca znajdują się m.in. tatuatorzy, fotografowie, działacze społeczni, a nawet e-zawodnik znanej drużyny piłkarskiej. Dzięki pomocy Grupy Żywiec te wszystkie osoby miały szansę zaprezentowania się, a wkrótce również rozpoczęcia nowych, projektów lokalnych – mówi Anna Jafernik.

 

Mieszkańcy Warki w ramach programu „Świadomy i bezpieczny wypoczynek na wodzie w kajaku” otrzymali dawkę edukacji związanej z bezpieczną rekreacją nad wodą. Klub Kajakowy KOREK zainicjował program, który pokazywał kiedy i dlaczego nie warto pić alkoholu, szczególnie przy okazji takich okoliczności jak spływy kajakowe.

 

W ramach działań przeprowadziliśmy 8 spotkań na basenie w Warce, podczas których uczestnicy poznali zasady asekuracji oraz udzielania pomocy tonącym. Wierzymy, że działania, które mogliśmy zrealizować dzięki Funduszowi Grupy Żywiec, przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą już w tym sezonie” – mówi Jakub Tuszyński z Klubu Kajakowego KOREK Warka.

 

W pilotażowej edycji Funduszu Społecznego przekazaliśmy 30 lokalnym organizacjom (z Żywca, Elbląga, Warki i Leżajska) granty o łącznej wysokości 180 tys. zł. Dzięki dofinansowaniu wybrane instytucje zrealizowały działania, które przyczyniły się do edukacji mieszkańców w zakresie oraz odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu oraz wspieraniu lokalnych tradycji.

 

PODAJ ROK URODZENIA

Grupa Żywiec to odpowiedzialny producent piwa. Nasza strona dostępna jest tylko dla osób pełnoletnich.