Trzydzieści organizacji zrealizuje projekty dla społeczności lokalnych w pierwszej edycji Funduszu Społecznego Grupy Żywiec

Rada Funduszu Społecznego Grupy Żywiec przyznała dofinansowanie na realizację 30 spośród 61 projektów zgłoszonych w pilotażowej edycji konkursu grantowego. Łączna kwota wsparcia wyniesie 180 000 złotych. Wszystkim organizacjom dziękujemy za udział i ogromne zaangażowanie, które poczyniły już na etapie przygotowywania swoich projektów!


Oceniając nadesłane projekty, Rady Funduszu zwracały uwagę przede wszystkim na to, czy realizacja przełoży się na realne wzmocnienie rozwoju lokalnej społeczności lub promocję odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu, a także czy realizacja projektu zaangażuje mieszkańców. Ważnym aspektem była również oryginalność i innowacyjność zaproponowanego rozwiązania. Pomysły zaproponowane przez wnioskodawców były naprawdę interesujące, co spowodowało, że wybór zwycięskich projektów nie należał do łatwych.

W Grupie Żywiec zależy nam na tym aby wspierać lokalną społeczność, której również jesteśmy członkiem. Bardzo nas cieszy pozytywny odbiór pilotażowej koncepcji, jaką jest Fundusz Społeczny Grupy Żywiec. Zgłoszone projekty świadczą o zapotrzebowaniu lokalnych społeczności na tego rodzaju inicjatywy. Wszystkie pomysły, które do nas spłynęły, były naprawdę interesujące, a wybór, którego musieliśmy dokonać, nie należał do łatwych. Teraz czekamy na efekty realizacji projektów a organizacje, które w tym roku nie otrzymały dofinansowania zapraszamy do udziału w konkursie grantowym w przyszłym roku.

Magdalena Brzezińska Kierownik Działu Korporacyjnego w Grupie Żywiec S.A.

Aby zapoznać się z wynikami I edycji Funduszu Społecznego Grupy Żywiec, zapraszamy do odwiedzenia strony Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.

LOGO_FUNDACJI_BEZ

Partnerem Funduszu Społecznego Grupy Żywiec jest Fundacja Wygrajmy Zdrowie.

PODAJ ROK URODZENIA

Grupa Żywiec to odpowiedzialny producent piwa. Nasza strona dostępna jest tylko dla osób pełnoletnich.