Strongbow zaprasza na Festiwal Jabłka
i Cydru

To będzie prawdziwa kulminacja lata w mieście, które w tym roku upływa pod znakiem cydru! Ostatniego dnia wakacji, 30 sierpnia w klubokawiarni Plażowa nad Wisłą w Warszawie odbędzie Festiwal Jabłka i Cydru. W roli głównej jabłka
w licznych postaciach, orzeźwiające cydry i plażowe sporty. A na deser koncerty gwiazd muzyki w najlepszym miejskim wydaniu.

Całodzienny Festiwal pełen będzie koncertów, degustacji i pokazów. Trzeba tam być choćby po to, aby spróbować lodów o orzeźwiającym smaku cydru Strongbow, które specjalnie z okazji Festiwalu przygotuje znana warszawska lodziarnia. Mocnym akcentem imprezy będzie koncert gwiazd. Lista nazwisk wciąż jest tajemnicą, ale organizatorzy zapowiadają naprawdę wyjątkową muzyczną ucztę.

Cydrowo-jabłkowy zawrót głowy

Na najsłynniejszej warszawskiej plaży na żywo będzie gotował Tomasz Jakubiak — ceniony szef kuchni i dziennikarz kulinarny. Na oczach uczestników festiwalu stworzy wyjątkowe menu, którego inspiracją będą oczywiście jabłka i ich najbardziej orzeźwiające wydanie, czyli cydry.
Przez cały dzień wytwórcy przetworów z jabłek będą zapraszać na degustacje. Będzie także możliwość zakupu kilkunastu odmian jabłek, a nawet zrobienia własnego soku jabłkowego w najbardziej tradycyjny sposób, przy wykorzystaniu drewnianej prasy.

Na imprezie, która będzie podsumowaniem miejskiego lata, nie może zabraknąć strefy relaksu i animacji. Staną tam leżaki, hamaki i wygodne miejsca do wypoczynku. A na tych, którzy lubią spędzać czas aktywnie, czekają znane bywalcom miejskich plaż skimboard, slackline, trickboard, zośka i wiele innych atrakcji i dyscyplin.

Miejska natura cydru

Moda na cydr zawitała do Polski na dobre w zeszłym roku, a w tym przeżywa swój rozkwit. Polacy kochają jabłka, pokochali też lekki cydr. Taki jak Strongbow, który powstaje w procesie winnej fermentacji jabłek, czego efektem jest lekkie nagazowanie. Jego smak orzeźwia nutą słodyczy, przechodzącą w delikatną kwaskowatość, zwieńczoną łagodnie wytrawnym finiszem.

Szklanka wypełniona w 1/3 lodem i 2/3 cydrem Strongbow — dokładnie tak, jak nakazuje jego rytuał serwowania — to doskonałe zwieńczenie lata w mieście. Strongbow, sponsor Festiwalu Jabłka i Cydru, zaprasza więc do klubokawiarni Plażowa w Warszawie na symboliczne świętowanie zakończenia wakacji.
Wyłącznym sponsorem Festiwalu Cydru i Jabłka jest Strongbow. Więcej szczegółów imprezy podamy już wkrótce. Wstęp na festiwal jest bezpłatny.

Start wydarzenia — godz. 11.00.

 

PODAJ ROK URODZENIA

Grupa Żywiec to odpowiedzialny producent piwa. Nasza strona dostępna jest tylko dla osób pełnoletnich.