Specjal sponsoruje rekonstrukcję Bitwy pod Grunwaldem

Piwo Specjal, bardzo popularna marka regionalna na północy Polski, jest sponsorem jednego z najważniejszych wydarzeń w regionie: rekonstrukcji bitwy pod Grunwaldem. Obecnością na tym ważnym wydarzeniu, które jest bliskie każdemu Polakowi, Specjal kultywuje tradycję celebrowania tej ważnej historycznej rocznicy polskiego zwycięstwa.

Inscenizacja wielkiej bitwy odbędzie się 18 lipca 2015 r. Będzie to już osiemnasta rekonstrukcja, w której na oczach ponad 100 000 widzów walczyć będzie blisko 1400 rycerzy. Wydarzenie jest kulminacją Dni Grunwaldu — wielkiej imprezy sponsorowanej przez Specjala.

Przez kilka dni poprzedzających rekonstrukcję bitwy, na pola Grunwaldu będą ściągać miłośnicy historii i rycerskich zwyczajów. Wyjątkowy charakter tego wydarzenia przyciąga też pasjonatów walk dawnych: podczas Dni Grunwaldu rozgrywane są turnieje i mistrzostwa Polski w wielu kategoriach związanych
z tradycją rycerską, jak Mistrzostwa w Walkach Rycerskich czy Mistrzostwa Długiego Miecza. Goście mogą też poznać i doświadczyć wielu aspektów średniowiecznej codzienności: rozgrywkom towarzyszą warsztaty, targi rzemieślnicze oraz pokazy.

Specjal — sponsor tego wielkiego wydarzenia, to marka o regionalnym rodowodzie. Jest silnie obecna w codziennym życiu regionu i przez lata obecności stała się niemal jego wizytówką. Swój lokalny charakter i szacunek dla tradycji podkreśla nie tylko obecnością na najważniejszych lokalnych wydarzeniach, ale też nowym niefiltrowanym wariantem. Naturalnie mętny Specjal Niefiltrowany z rokitnikiem jest warzony tradycyjnymi metodami, tak jak kiedyś, z pominięciem filtracji, a unikalności nadaje mu dodanie lokalnego składnika — rokitnika.

Jadąc na pola Grunwaldu, można go posmakować w wielu lokalach z tradycyjną kuchnią warmińską, stowarzyszonych w sieci “Kulinarnego Dziedzictwa Warmii, Mazur i Powiśla” – m.in. w Olsztynku (Karczma z Zielonym Piecem), w Gryźlinach (Zajazd Gryźliński), w pałacu w Myślętach koło Uzdowa. W Olsztynie piwo Specjal
i lokalna kuchnia czekają m.in. w restauracjach Staromiejska, Zamkowa, Moja
i Zakątki Europy.

 

 

PODAJ ROK URODZENIA

Grupa Żywiec to odpowiedzialny producent piwa. Nasza strona dostępna jest tylko dla osób pełnoletnich.