Sitek wyrusza w podróż w głąb siebie… Już jest nowy teledysk do utworu „Mogę wszystko”!

„Co ci daje siłę? Co ci daje motywację?” – pyta Sitek w utworze „Mogę wszystko”, który właśnie ujrzał światło dzienne. Nowy kawałek to reinterpretacja klasyka WWO, którą wyprodukowali Zeppy Zep i Steez. W klipie promującym utwór Sitek odbywa retrospektywną podróż w głąb siebie, mierząc się z własnymi demonami. To już drugi teledysk zapowiadający Projekt Tymczasem, który sponsoruje marka EB. Pierwszy z serii klip – „Chcemy być wyżej” w wykonaniu Sokoła po tygodniu od premiery ma ponad 7 milionów wyświetleń na YouTubie.

– Utwór „Mogę wszystko” odczytałem, jako opowieść o sobie, spojrzenie w głąb oraz konfrontację z tym, co nadejdzie – mówi Tomasz Knittel, reżyser teledysku. Chciałem stworzyć film, który zabierze widza w podróż oniryczną, tajemniczą, nieokreśloną, a zarazem bardzo klimatyczną. To dlatego zdecydowałem się ukazać Sitka jadącego nocą przez miasto, który mierzy się ze swoimi demonami. W ten sposób powstał obraz, w którym tak naprawdę do końca nie wiemy, co jest rzeczywistością, a co jedynie iluzją – wyjaśnia.

Teledysk skupia się na jadącym samochodem Sitku, który pod osłoną nocy przemierza drogi. Podczas tej podróży raper obserwuje sytuacje na mijanych ulicach i chodnikach, porwane fragmenty rzeczywistości oraz metaforyczne wizje. Całość jest dość abstrakcyjna i surrealistyczna, przypomina bowiem sen. Klip kończy się symbolicznym spotkaniem Sokoła z Sitkiem.

 

Teledysk promuje reinterpretację utworu WWO „Mogę wszystko”, klasyka polskiego hip-hopu, który ukazał się w 2005 roku. Numer w ramach Projektu Tymczasem został przearanżowany przez uznanych producentów – Zeppy Zepa i Steeza, a w nowym wydaniu rapuje go Sitek. Teledysk wyprodukowała Papaya Films, za postprodukcję odpowiedzialne było studio Lunapark. Nowy klip można obejrzeć na stronie www.projekttymczasem.pl oraz na youtube’owym kanale SitekOfficial.

 

Prace nad aranżacją utworu można zobaczyć w drugim odcinku z serii krótkich dokumentów „docuseries”, w których Steez ukazuje kulisy projektu. Wszystkie odcinki dostępne są m.in. na stronie www.projekttymczasem.pl oraz na kanale YouTube nigdystopTV. W ramach Projektu Tymczasem powstaną jeszcze dwa klipy – do nowych aranżacji utworów Pezeta i Żabsona.

Nowe wersje wybranych kawałków oraz teledyski zapowiadają niezwykłe wydarzenie – Projekt Tymczasem, który 6 października odbędzie się na deskach krakowskiego teatru im. Juliusza Słowackiego. W wydarzeniu Sokołowi, Pezetowi, Żabsonowi i Sitkowi towarzyszyć będzie jeszcze dziewięciu czołowych przedstawicieli rodzimego hip-hopu – w Krakowie pojawią się: Białas, Falcon1, Otsochodzi, Paluch, PlanBe, Rasmentalism, Sarius, Tede, i Włodi.

Więcej informacji na: www.projekttymczasem.pl

PODAJ ROK URODZENIA

Grupa Żywiec to odpowiedzialny producent piwa. Nasza strona dostępna jest tylko dla osób pełnoletnich.