Piwo Specjal rozpoczyna kampanię
„Legenda Północy”

Najsilniejsza akcja w historii marki

Piwo Specjal rozpoczyna kampanię “Legenda Północy”. Jedna z największych marek regionalnych Europy, która przez lata obecności na rynku stała się autentycznym symbolem polskiej Północy, w nowej kampanii sięga do historii i przypomina niemal 30 lokalnych legend. Jest to pierwsza w historii Specjala kampania o tak szerokim zasięgu.

 

Specjal Jasny Pełny powstał w 1978 roku. Jest to marka piwa pochodząca z Browaru z Elblągu i sprzedawana jako marka regionalna na północy Polski. Jej receptura nawiązuje do elbląskich tradycji piwowarskich, które sięgają początków XIV wieku. Znakomity i zawsze rozpoznawalny smak Specjala jest efektem zaangażowania i profesjonalizmu elbląskich piwowarów, którzy kontynuują tradycje browarnicze browaru założonego w 1872 r.

 

 

Legendy opowiedziane w formie komiksów nabrały atrakcyjnej i angażującej formy. Przywołując lokalne dziedzictwo, Specjal podkreśla swoje związki z tradycjami, regionem i jej mieszkańcami. Kampania “Legenda Północy” kierowana jest przede wszystkim do młodych dorosłych odbiorców – mieszkańców Pomorza, Kujaw i Mazur. Dzięki legendom mogą przypomnieć sobie o historii miejsca, z którego pochodzą i poczuć dumę z lokalnych korzeni i swojej ulubionej marki.

 

Nową kampanią chcemy zainteresować nowych konsumentów, ale i potwierdzić więź z dotychczasowymi.

Katarzyna Wierzchowska Brand Managerka marki Specjal w G.Ż.

Siłą nowej platformy jest zejście do poziomu lokalnego poprzez pokazywanie konsumentom historii związanych z ich regionem, ale też miastem i najbliższą okolicą. To ukłon marki w stronę tego, co sobie cenią: poczucia tożsamości z miejscem urodzenia i zamieszkania.

Igor Zajda Brand Manager

„Legenda Specjala” to pierwsza w historii marki kampania o tak szerokim zasięgu. Komiksy z legendami pojawiły się na zewnętrznych nośnikach w 49 miastach (m.in. na przystankach i ogrodzeniach i billboardach) oraz na drogach dojazdowych do regionu; w prasie, radio – w formie spotów i radiowych słuchowisk, a także w kinach (Multikino, Helios, Cinema City). Opowieści Specjala w komiksowej formie znajdą się na kilkunastu muralach w głównych miastach regionu. Marka zaplanowała również silną obecność w kanałach mobile i digital, szczególnie w mediach społecznościowych. Powstała również nowa strona www.legendapolnocy.pl.

Dodatkową atrakcją, którą docenią kolekcjonerzy, jest specjalna edycja puszek i butelek, do której wykorzystano 10 legend. Komiksy posłużą też jako materiały wspierające sprzedaż bezpośrednio w punktach sprzedaży.

Nową kreację Specjala stworzyła agencja GoldenSubmarine, która odpowiada również za działania online, media zaplanował i zakupił dom mediowy Mediavest. Działania PR dla marki prowadzi agencja Roots PR. Projekt opakowań Wilk Studio.

PODAJ ROK URODZENIA

Grupa Żywiec to odpowiedzialny producent piwa. Nasza strona dostępna jest tylko dla osób pełnoletnich.