Ponad 6 tys. butelek zwrotnych w Świątecznej Zwrotce Ż

Zakończyła się Świąteczna Zwrotka Ż, akcja na rzecz środowiska organizowana przez markę Żywiec. W jej trakcie mieszkańcy Żywca oddali ponad 6800 butelek zwrotnych bez paragonu w specjalnej strefie, która na 10 dni stanęła na żywieckim rynku. W wyniku akcji marka Żywiec przeznaczy środki na posadzenie drzew tlenowych na terenie miasta.

W ciągu 10 dni mieszkańcy Żywca oddali w sumie ponad 6 tys. butelek, to tak jakby co piąty mieszkaniec oddał jedną butelkę. Za każdą oddaną w strefie butelkę marka Żywiec wypłacała 0,35 zł dla oddającego, a także przeznaczy 1 zł na posadzenie drzew tlenowych, które produkują nawet 10 razy więcej tlenu niż inne drzewa liściaste, dzięki czemu przyczyniają się do poprawy powietrza.

Chcieliśmy zachęcić mieszkańców do zwracania butelek oraz troski o środowisko naturalne, bo wiemy, ze nawet małe, codzienne czynności mogą mieć duży wpływ na środowisko. Cieszymy się, że mieszkańcy miasta, w którym warzymy nasze piwo, tak licznie wzięli udział w Świątecznej Zwrotce Ż. Każda z 6800 oddanych butelek trafi teraz do browaru, w którym będzie mogła zacząć swoje drugie życie. A my, zgodnie z obietnicą, przygotowujemy się do zasadzenia w Żywcu drzew tlenowych – mówi Tomasz Klima, dyrektor Arcyksiążęcego Browary w Żywcu.

Tomasz Klima dyrektor Arcyksiążęcego Browaru w Żywcu

Przypominamy, butelki zwrotne to najbardziej przyjazne dla środowiska opakowania w jakim dostępne jest piwo. Dlaczego? Butelka zwrotna może krążyć 25 razy w ciągu 5 lat i być ponownie wykorzystana bez żadnego dodatkowego przetworzenia. Gdyby zabrakło butelek zwrotnych, mieszkańcy Żywca musieliby wyrzucić do śmieci ponad 500 ton pustych butelek rocznie[i].

Świąteczna Zwrotka Ż to jedno z wielu działań o charakterze ekologicznym realizowanych przez Grupę Żywiec w mieście. W ubiegłych latach Browar przeznaczył 70 tys. zł na zakup sześciu urządzeń pomiaru jakości powietrza na terenie miasta, był sponsorem kampanii Eko-Edukatorzy na temat smogu realizowanej przez Żywiecką Fundacją Rozwoju, a także wspiera sprzątanie Jeziora Żywieckiego.

Zakończona akcja stanowi część szerszych działań Grupy Żywiec pod hasłem, „Daj butelce drugie życie”, której celem jest umożliwienie konsumentom zwrotu butelek bez konieczności posiadania paragonu na terenie całej Polski. Obecnie w akcji bierze udział ponad 5 tys. sklepów na terenie całej Polski. Szczegółowa mapa sklepów dostępna jest na stronie www.zwrocbutelke.pl, natomiast sklepy mogą łatwo przystępować do akcji za pomocą formularza elektronicznego dostępnego na stronie.

 

[i] [i] Szacunki Instytutu Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju INNOWO na podstawie danych własnych Grupy Żywiec.

PODAJ ROK URODZENIA

Grupa Żywiec to odpowiedzialny producent piwa. Nasza strona dostępna jest tylko dla osób pełnoletnich.