Grupa Żywiec dołączyła do Koalicji 5 Frakcji

Od ziarna do baru, na każdym etapie naszej działalności dbamy o to, żeby w browarach Grupy Żywiec nic się nie marnowało, a nasi konsumenci oddawali butelki zwrotne dokonując dobrego wyboru dla środowiska. Dlatego Grupa Żywiec dołączyła do Koalicji 5 Frakcji, która skupia się na działaniach edukacyjnych dotyczących sortowania odpadów.

Zrównoważony rozwój jest jednym z priorytetów biznesowych naszej firmy, a jednocześnie nośnikiem pozytywnej zmiany otoczenia, w którym żyjemy. Pozytywna zmiana, której chcemy dokonać wymaga współdziałania z partnerami i realizacji celów na każdym etapie naszej działalności, także tych, które są realizowane poza strukturami naszej spółki.

Dołączenie do Koalicji 5 Frakcji jest dla nas kolejnym krokiem do realizacji naszych celów zrównoważonego rozwoju oraz założeń gospodarki obiegu zamkniętego. Jako producent piwa chcemy wspierać naszych konsumentów w wyborach, które są bardziej przyjazne środowisku.

Magdalena Brzezińska Kierownik Działu Spraw Korporacyjnych w Grupie Żywiec

Ponowne użycie opakowania jest najbardziej przyjaznym i efektywnym sposobem ograniczania wpływu na środowisko. Dlaczego? Ponieważ butelka zwrotna może krążyć 25 razy w ciągu 5 lat i być ponownie wykorzystana bez żadnego dodatkowego przetworzenia.

Jako producent piwa nie mamy bezpośredniego wpływu na to, co dzieje się z opakowaniami piwa, po tym jak opuszczą browar. Czujemy się jednak odpowiedzialni za ich wpływ na środowisko, dlatego zależy nam, żeby konsumenci wiedzieli, że kupując piwo w butelce zwrotnej dokonują najbardziej przyjaznego dla środowiska wyboru, a oddając butelkę zwrotną dają jej kolejne życie

PODAJ ROK URODZENIA

Grupa Żywiec to odpowiedzialny producent piwa. Nasza strona dostępna jest tylko dla osób pełnoletnich.