Grupa Żywiec dołącza do kampanii Zielona Wstążka #DlaPlanety

Grupa Żywiec już po raz drugi została partnerem głównym kampanii Zielona Wstążka #DlaPlanety, prowadzonej w ramach Światowego Dnia Środowiska, który w tym roku jest poświęcony tematyce bioróżnorodności. Kampania jest prowadzona przez Centrum UNEP/GRID-Warszawa realizującym w Polsce misję Programu Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska.

Troska o środowisko jest na stałe wpisana w strategię zrównoważonego rozwoju Warzymy Lepszy Świat. Codziennie dbamy o to, by minimalizować nasz wpływ na środowisko na każdym etapie działalności. To wyjątkowy moment w roku, w którym szczególnie przyglądamy się problemom, z jakimi musi się mierzyć nasza planeta. Tematem, wokół którego ogniskować się będzie przekaz globalnych obchodów Światowego Dnia Środowiska i kampanii #DlaPlanety jest różnorodność biologiczna (bioróżnorodność).

Troska o ochronę gatunków roślin i zwierząt jest obecnie jednym z największych wyzwań, przed jakimi stoi ludzkość. Postępujące zmiany klimatyczne i zanikanie gatunków negatywnie wpływają na całe ekosystemy. Wzrost populacji i intensyfikacja produkcji, a co za tym idzie nadmierne wykorzystywanie zasobów naturalnych są jedną z przyczyn utraty bioróżnorodności.

Natura i troska o jej stan są szczególnie ważne w branży piwowarskiej. Piwo od wieków łączy człowieka z naturą. Najważniejsze dla każdego piwa są doskonałej jakości naturalne składniki takie jak jęczmień, pszenica, chmiel oraz woda. Dlatego wspólnie z naszymi partnerami biznesowymi wspieramy zrównoważone rolnictwo, które opiera się na racjonalnym gospodarowaniu zasobami naturalnymi, ochronie bioróżnorodności i wykorzystywaniu przyjaznych środowisku metod, takich jak dbanie o naturalną strukturę ziemi, jej dobrą kondycję i zdrowie. Zrównoważone rolnictwo to wyraz troski o cały ekosystem i o każde życie, które zaczyna się w glebie. Uprawiany w taki sposób jęczmień trafia do części naszych produktów w postaci słodu – np. do piwa Specjal, które jest najbardziej rozpoznawalną marką północnego regionu Polski.

Jako świadoma ekologicznie firma podejmujemy także szereg innych działań, które minimalizują negatywny wpływ na środowisko:

PODAJ ROK URODZENIA

Grupa Żywiec to odpowiedzialny producent piwa. Nasza strona dostępna jest tylko dla osób pełnoletnich.