Maciej Dowbor w kampanii Trzymaj Pion

Zapraszamy do obejrzenia lub odsłuchania kolejnego odcinka podcastu i videocastu Trzymaj Pion. Tym razem z gościnnym udziałem Macieja Dowbora – dziennikarza, prezentera telewizyjnego i taty dwóch córek w szczerej rozmowie z blogerką, socjolożką i ambasadorką kampanii Trzymaj Pion – Natalią „Nishką” Tur. W szczerej rozmowie nasz gość opowiada m.in. o tym jak stopniowo odnajdywał się w trudnej roli taty, zmieniających się zadaniach i wyzwaniach jakie stają przed świadomymi rodzicami oraz roli ojca w tej “układance”. Nie zabraknie przy tym kilku historii z samego życia oraz wspomnień… o piwie.

Nasza kampania Trzymaj Pion ma na celu wspierane rodziców w zapobieganiu przedwczesnej inicjacji alkoholowej nastolatków, a także w wychowywaniu dzieci do odpowiedzialnych postaw związanych z alkoholem w dorosłym życiu. Zdaniem ekspertów kampanii to właśnie rola ojców często bywa niedoceniania, a może mieć diametralny wpływ na postrzeganie alkoholu przez nastolatków i młodych dorosłych. W rozmowie Maciej Dowbor wskazuje, że niewłaściwym jest – w jego ocenie – stygmatyzowanie niektórych tematów, jak na przykład właśnie obecności alkoholu w domu, który staje się czasami tematem tabu. Stwierdza, że kulturę picia alkoholu wynosi się z domu, a jak ta kultura będzie wyglądała zależy w dużej mierze od samych rodziców.

Po więcej zapraszamy:
www.trzymajpion.pl – strona kampanii gdzie rodzice znajdą teksty eksperckie, porady, rozmowy i informacje o tym jak budować zdrowe relacje z dziećmi i nastolatkami.

Wszystkie odcinki naszego videocastu można obejrzeć także na kanale YouTube: bit.ly/TrzymajPionVideocast 

Rozmowy dostępne są również w formie podcastów dostępnych na wszystkich najważniejszych platformach:
Spotify: spoti.fi/2YYFNRA
Apple Podcasts: apple.co/2OKDSfz
Google Podcasts: bit.ly/33mOvbP
Anchor: anchor.fm/TrzymajPion

PODAJ ROK URODZENIA

Grupa Żywiec to odpowiedzialny producent piwa. Nasza strona dostępna jest tylko dla osób pełnoletnich.