Lato ze smakiem i bez %

Grupa Żywiec rozwija ofertę oraz inwestuje w nowoczesny łańcuch dostaw

W nadchodzącym sezonie letnim 80 proc. dorosłych konsumentów sięgnie po piwo. Aż 7 na 10 z nich prawdopodobnie za każdym razem wybierze coś innego, bo poszukiwanie nowych smaków i wariantów to najbardziej widoczny trend w branży piwnej. Polacy poszukują coraz ciekawszych smaków i napojów, które pomogą im prowadzić bardziej aktywny i zdrowy styl życia. Grupa Żywiec stawia na zaskakujące połączenia smakowe i nowe propozycje bezalkoholowe, które mają szansę zdobyć gusta nie tylko piwoszy. Firma jako pierwsza na rynku zaoferuje na dużą skalę bezalkoholowe specjalności.

Pszeniczne i IPA bez % – nowa odsłona bezalkoholowej rewolucji

Piwa bezalkoholowe i piwne specjalności to nieustannie motory napędowe rynku piwa w Polsce. W ubiegłym roku Grupa Żywiec podwoiła sprzedaż piw bezalkoholowych stając się liderem segmentu, który rośnie w tempie blisko 80%. Konsumenci mają jednak apetyt na znacznie więcej. Już 3 na 4 dorosłych Polaków pijących piwo bezalkoholowe oczekuje dalszego poszerzania oferty.

Realizując wizję najlepszego portfela napojów dla dorosłych konsumentów, znacząco poszerzamy Strefę Zero. Łączmy sukcesy piwnych specjalności oraz piw bez procentów i wprowadzamy na rynek Żywiec Białe 0.0% oraz Żywiec Sesyjne IPA 0.0.%, czyli bezalkoholowe warianty znanych i lubianych specjalności naszej flagowej marki. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pierwszych wyników sprzedaży i widzimy w Strefie Zero duży potencjał na przyszłość.

Małgorzata Lubelska Dyrektor ds. Marketingu w Grupie Żywiec

Radlery nie tylko na lato

W tym roku Grupa Żywiec rewolucjonizuje także ofertę bezalkoholowych radlerów. Jako pierwsza firma wprowadza na dużą skalę radlera warzonego z użyciem ciemnych słodów. Warka Radler 0,0% Ciemne Cytrynowe, które powstaje na bazie ciemnego piwa warzonego z kompozycji słodów: jasnego, karmelowego jasnego, monachijskiego, palonego i karmelowego ciemnego, nadająca piwu wyjątkowy ciemny kolor oraz goryczkowy, i orzeźwiający smak. To bardzo zaskakujące połączenie, które zachęci do spróbowania radlerów zupełnie nowych konsumentów, a także do sięgania po ten produkt poza typowym dla tego segmentu sezonem letnim.

Egzotyczne smaki Desperadosa i Dzikiego Sadu

Piwa smakowe to druga po piwach bezalkoholowych najszybciej rosnąca kategoria w branży piwnej. Grupa Żywiec dzięki różnorodnej ofercie marek Desperados i Dziki Sad jest obecnie liderem segmentu z ponad 42% udziałem w rynku. W tym roku w portfolio firmy pojawi się nowy wariant marki Desperados  – Desperados Mojito oraz Dziki Sad o smaku mango.

Konsumenci sięgają po Desperadosa średnio 5 razy częściej niż po inne piwa smakowe, a każdy jego nowy smak wywołuje wzrost sprzedaży. Nowa odsłona Desperadosa Mojito łączy piwo o smaku tequili z orzeźwieniem mięty i limonki. To innowacja inspirowana ulubionym drinkiem Polaków i odpowiedź na autentyczne oczekiwanie fanów marki, którzy znają ten wariant z zagranicy.

Ewelina Kawnik Drink Different & Innovations Manager w Grupie Żywiec.

Dziki Sad to innowacyjna kompozycja smaków, w której piwna goryczka łączy się z intensywnym smakiem owoców. W ofercie znajduje się już Dziki Sad w wariantach o smaku jabłka, śliwki i czereśni. W tym roku do portfolio marki dołącza egzotyczny smak mango.

Nowoczesny łańcuch dostaw

Rosnące oczekiwania konsumentów odnośnie różnorodności oferty przekładają się wyzwania stojące przed logistyką. Dostosowując się do zmian rynkowych Grupa Żywiec od lat inwestuje w elastyczność swojej produkcji i logistyki, aby jak najszybciej reagować na te zmieniające się potrzeby. W tym roku tuż przed Majówką firma rozpoczęła działalność nowego Centrum Dystrybucji w Elblągu, którego zadaniem jest zapewnienie lepszej dostępności produktów i bardziej efektywnej obsługi logistycznej klientów z północy Polski. To nowoczesne centrum może przygotować i wysłać w rynek nawet 150 samochodów ciężarowych z piwem na dobę. Wartość nowej inwestycji na elbląskiej Modrzewinie to kilkadziesiąt milionów złotych. Zatrudnienie w nowym centrum znajdzie blisko 100 osób.

Grupa Żywiec inwestuje także w  efektywny transport swoich produktów. Aby zapewnić płynność dostaw na trudnym rynku transportowym, który w ostatnich latach zmaga się z niedoborem pracowników, firma stworzyła pierwszy w Polsce program lojalnościowy dla kierowców pod nazwą KIERUNEK Ż. To rozwiązanie przygotowane specjalnie dla kierowców zawodowych, gdzie za każdy kilometr transportu wykonywanego na rzecz Grupy Żywiec, zdobywają punkty, które wymieniają na atrakcyjne nagrody. W programie zarejestrowało się już ponad  tysiąc kierowców a najbardziej aktywni częściej realizują przewozy dla Grupy Żywiec.

PODAJ ROK URODZENIA

Grupa Żywiec to odpowiedzialny producent piwa. Nasza strona dostępna jest tylko dla osób pełnoletnich.