Już w ten weekend startuje najpopularniejsza polska trasa koncertowa – Męskie Granie!

Wielu fanów muzyki nie wyobraża sobie wakacji bez udziału w koncertach w ramach sponsorowanej przez markę Żywiec trasy Męskie Granie. W tym roku projekt odwiedzi aż osiem miast, w których odbędzie się 16 koncertów. Pierwszy przystanek zaplanowany został na najbliższy weekend, czyli 24 i 25 czerwca w Poznaniu w Parku Cytadela. Na dwóch scenach zagrają m.in. Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło, Jan-rapowanie oraz Męskie Granie Orkiestra 2022 w składzie: BEDOES, KWIAT JABŁONI i ZALEWSKI.

Jedno z najważniejszych wydarzeń na kulturalnej mapie Polski

Męskie Granie to wydarzenie, które od lat zbliża ludzi, stanowiąc przestrzeń wymiany wrażeń, myśli i emocji, zarówno dla zaproszonych artystów, jaki i publiczności. Tego lata tych wyjątkowych spotkań będzie jeszcze więcej, ponieważ trasa przybierze formułę festiwalu, podczas którego koncerty będą się odbywały w piątki i soboty. Pod sceną po raz kolejny nie zabraknie muzycznych eksperymentów, nieoczywistych artystycznych zderzeń oraz łączenia konwencji i stylów. Zwłaszcza, że projekt jeszcze bardziej otworzył się na nowe gatunki, w tym rap, jazz czy elektro. Będzie to można zaobserwować głównie na Scenie Ż, która zmienia swój charakter na bardziej festiwalowy. Nie jest to już platforma dedykowana jedynie debiutantom, a prawdziwy tygiel dźwięków.

Pierwszy koncert

Męskie Granie w nowej formule po raz pierwszy zabrzmi w Poznaniu w Parku Cytadela. Już w piątek, 24 czerwca, na Scenie Głównej zagrają: Daria Zawiałow, KARAŚ/ROGUCKI; Mitch & Mitch con il loro Gruppo Etereofonico oraz WOJTEK MAZOLEWSKI – YUGEN. Zwieńczeniem piątkowych koncertów będzie projekt specjalny w wykonaniu Dawida Podsiadły, który można będzie usłyszeć jedynie na tegorocznym Męskim Graniu. Artysta wystąpi na trasie z wyjątkowym repertuarem, będącym połączeniem jego największych przebojów oraz dawno niegranych bądź nigdy niewykonanych na żywo utworów z artystycznego dorobku. Tego samego dnia na Scenie Ż będzie można usłyszeć: Anię Leon, BARANOVSKIEGO, FISMOLLA, Jan-rapowanie, Kamila Husseina oraz Zdechłego Osę. Program tej sceny zapowiada się niezwykle interesująco także następnego dnia. W sobotę zagrają na niej: Jagoda Kret, JULIA WIENIAWA, Kacperczyk, MEEK, OH WHY?, SYNDROM PARYSKI oraz Wczasy. Na Scenie Głównej przed publicznością zaprezentują się natomiast: Cool Kids of Death, KORTEZ PROJEKT SPECJALNY, MIUOSH x Zespół Śląsk „Pieśni Współczesne” i WaluśKraksaKryzys. Punktem kulminacyjnym wieczoru będzie występ Męskie Granie Orkiestry 2022 w składzie: BEDOES, KWIAT JABŁONI i ZALEWSKI. Jak co roku artyści przygotowali na trasę dedykowany program, który będzie można usłyszeć tylko na Męskim Graniu. Pewnie jest jedynie to, że ze sceny wybrzmi tegoroczny singiel, czyli „Jest tylko teraz”.

Już nie możemy się doczekać startu trasy, zwłaszcza, że Męskie Granie 2022 będzie największe w historii. W najbliższy weekend w Poznaniu publiczność będzie mogła zobaczyć projekt w odnowionej odsłonie – na koncertach wybrzmi więcej rapu, jazzu czy elektro, a na scenie nie zabraknie artystów młodszego pokolenia. Jesteśmy bardzo ciekawi opinii naszych fanów i mamy nadzieję, że energia podczas wydarzenia będzie przynajmniej tak wspaniała jak w ostatnich latach.

Dorota Nowakowska Manager Marki Żywiec

Dodatkowych informacji udzielają:
Anetta Gołda, tel.: 796 334 255, mail: anetta.golda@agencjahope.pl
Katarzyna Walczak, tel.: 791 269 918, mail: katarzyna.walczak@agencjahope.pl

PODAJ ROK URODZENIA

Grupa Żywiec to odpowiedzialny producent piwa. Nasza strona dostępna jest tylko dla osób pełnoletnich.