Już w najbliższy weekend Męskie Granie zagra we Wrocławiu!

Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło, FISZ EMADE TWORZYWO, RALPH KAMINSKI, ZALEWSKI MTV Unplugged oraz oczywiście Męskie Granie Orkiestra w składzie: BEDOES, KWIAT JABŁONI i ZALEWSKI – to tylko część artystów, których w najbliższy weekend będzie można usłyszeć we Wrocławiu podczas trasy Męskie Granie. Sponsorowany przez markę Żywiec projekt znów udowodni, że polska scena jest niezwykle zróżnicowana, a rodzimi artyści nie boją się muzycznych eksperymentów i łączenia z pozoru odmiennych gatunków i konwencji.

Obowiązkowy punkt na kulturalnej mapie Polski

Męskie Granie to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w kraju. Wydarzenie to od lat zbliża ludzi, stanowiąc przestrzeń wymiany wrażeń, myśli i emocji, zarówno dla zaproszonych artystów, jaki i publiczności. Tego lata trasa po raz kolejny zachęca do otwierania się na nowe muzyczne style, wszystko dzięki wielkiemu eklektyzmowi w doborze line-upu. Męskie Granie 2022 jeszcze bardziej otworzyło się na nowe gatunki, w tym rap, jazz czy elektro. Można to zaobserwować głównie na Scenie Ż, która zmieniła swój charakter na bardziej festiwalowy. Nie jest to już platforma dedykowana jedynie debiutantom, a prawdziwy tygiel dźwięków.

Wrocławska odsłona

W tym roku Męskie Granie po raz kolejny odbędzie się w Partynicach. Już w piątek, 22 lipca, na Scenie Głównej zagrają: Cool Kids of Death, Daria Zawiałow, FISZ EMADE TWORZYWO oraz projekt Tribute to Krzysztof Krawczyk: Urbański Orkiestra i Goście będący wyjątkowym hołdem dla niekwestionowanej ikony polskiej estrady i popkultury. Pod okiem producenta i kompozytora Wojtka Urbańskiego powstały opracowania niezapomnianych szlagierów z repertuaru Krzysztofa Krawczyka, które wykonają liczni goście. Zwieńczeniem piątkowych koncertów będzie projekt specjalny w wykonaniu Dawida Podsiadły, który można usłyszeć jedynie na tegorocznym Męskim Graniu. Artysta występuje na trasie z wyjątkowym repertuarem, będącym połączeniem jego największych przebojów oraz dawno niegranych bądź nigdy niewykonanych na żywo utworów z artystycznego dorobku. Tego samego dnia na Scenie Ż będzie można usłyszeć: Coals, EABS, jakuba skorupę, braci Kacperczyk, Rubensa oraz tę UKRAINKĘ. W sobotę zagrają na niej: projekt BIBOBIT/OSIECKA i Goście, Jan-rapowanie, Ofelia, Resina pres. Speechless, Trupa Trupa oraz ŻURKOWSKI. Na Scenie Głównej przed publicznością zaprezentują się natomiast: Bitamina, KAŚKA SOCHACKA, RALPH KAMINSKI i ZALEWSKI MTV Unplugged. Punktem kulminacyjnym wieczoru będzie występ Męskie Granie Orkiestry 2022 w składzie: BEDOES, KWIAT JABŁONI i ZALEWSKI. Jak co roku artyści przygotowali na trasę dedykowany program, który można usłyszeć tylko na Męskim Graniu. Koncert ten do tej pory spotyka się z niezwykle entuzjastycznym przyjęciem, a publiczność śpiewa z artystami większość utworów, w tym oczywiście tegoroczny singiel, czyli „Jest tylko teraz”.

Wyłącznym sponsorem Męskiego Grania jest Żywiec.

Dodatkowych informacji udzielają:
Anetta Gołda, tel.: 796 334 255, mail: anetta.golda@agencjahope.pl
Katarzyna Walczak, tel.: 791 269 918, mail: katarzyna.walczak@agencjahope.pl

PODAJ ROK URODZENIA

Grupa Żywiec to odpowiedzialny producent piwa. Nasza strona dostępna jest tylko dla osób pełnoletnich.