Informacja na temat zmiany kaucji na butelki zwrotne dla klientów Grupy Żywiec

Od 1 lutego 2017 Grupa Żywiec wprowadziła podwyżkę kaucji na wszystkie butelki zwrotne dla swoich Klientów. Wprowadziliśmy zmianę kaucji aby przywrócić równowagę pomiędzy rzeczywistym kosztem, a ceną opakowania w punkcie sprzedaży. Dotychczasowa wysokość kaucji nie była zmieniana od lat 90-tych, a koszt nowych opakowań na rynku wzrósł w tym czasie znacznie. Mamy nadzieje, że zmiana ta w dłuższej perspektywie przyczyni się do lepszego odzyskiwania opakowań zwrotnych, a przez to do zmniejszenia wpływu tych opakowań ma środowisko i umożliwi nam bardziej elastyczne reagowanie na potrzeby rynku zwłaszcza w sezonie.

Cena samego piwa się nie zmienia, gdyż wzrost kaucji za opakowanie jest neutralny dla ceny piwa przy założeniu, że butelka zostanie zwrócona do sprzedawcy. Jako producent nie ustalamy wysokości kaucji w punkcie sprzedaży. Ustalają ją detaliści. Zachęcamy konsumentów naszych piw do pytania o wysokość kaucji w punkcie sprzedaży.

Mamy nadzieje, że w dłuższej perspektywie zmiana kaucji będzie wspierać pozytywnie zmieniające się nawyki konsumentów prowadząc do zmniejszenia wpływu opakowań zwrotnych na środowisko. Jednocześnie naszej firmie umożliwi to bardziej elastyczne reagowanie na potrzeby klientów i konsumentów, zwłaszcza w okresie zwiększonej konsumpcji piwa w sezonie.

Odpowiedzi na pytania konsumentów udziela nasza Infolinia pod numerem telefonu 801 540 450 (Infolinia płatna wg taryfy operatora).

Klientów prosimy o kontakt z Centrum Obsługi Klienta:

  • Klienci biznesowi (hurt/cash&carry)

tel: +48 32/628 96 96

  • Klienci biznesowi (modern trade)

tel: +48 32/628 99 98

PODAJ ROK URODZENIA

Grupa Żywiec to odpowiedzialny producent piwa. Nasza strona dostępna jest tylko dla osób pełnoletnich.