Heineken Silver for real – Rusza prawdziwa komunikacja nowego Heinekena

Orzeźwiający lager uwarzony z najświeższych pikseli i serwowany w najgorętszej miejscówce w Decentralandzie zaprojektowanej przez street artowca J. Demsky’ego – tak Heineken ogłaszał światu swoje najnowsze piwo, czyli Heineken Silver. Pierwsza na świecie konferencja prasowa w Metaverse miała oczywiście humorystyczny charakter, a kilka tygodni później w wielu europejskich miastach odbyła się prawdziwa premiera nowego produktu Heinekena. Nad Wisłą też właśnie wystartowała kampania dedykowana nowemu piwu.

Heineken Silver został stworzony przede wszystkim z myślą o młodych dorosłych, którzy poszukują autentyczności i są wyczuleni na wszelką ściemę. Heineken doskonale o tym wie, dlatego w kampanii Silvera podkreśla, jak ważna jest prawdziwość, prawdziwe życie i prawdziwe chwile. Mimo to nie zapomina o poczuciu humoru i dystansie do siebie – stąd premiera w cyfrowym świecie, której największym minusem było to, że nikt nie mógł spróbować nowego piwa…

Prawda czy nieprawda?

Mimo że zaczęło się od przekrętu i wprowadzenia na rynek wirtualnego produktu, Heineken stawia w swojej komunikacji na autentyczność i pokazywanie prawdziwego życia. Robi to jednak z dużym przymrużeniem oka. Wszystkie działania marki opierają się bowiem na zderzeniu wyobrażeń z prawdziwym życiem. Motyw ten przewijał się nie tylko podczas premiery produktu, ale jest także widoczny w spotach telewizyjnych, kreacjach w digitalu oraz na materiałach OOH. Będzie on również stanowić oś współpracy z wybranymi influencerami.

Premiera Heineken Silver w Metaverse była niezwykle ironiczna i miała podkreślić, że najlepszym sposobem na poznanie nowego piwa jest prawdziwy świat – tłumaczy Marcin Filipiak, Dyrektor marki Heineken w Grupie Żywiec. – Dziś także bawimy się zarówno tym wirtualnym, jak i rzeczywistym światem, organizując premiery naszego nowego produktu w całej Europie i świętując poszerzenie rodziny Heinekena. Czerpiemy przy tym to, co najlepsze z obu przestrzeni, czyli wciągającą rozrywkę jak w Metaverse, ale przy piwie, którego naprawdę można się napić – dodaje Filipiak.

Marcin Filipiak Dyrektor marki Heineken

Prawdziwy smak w prawdziwych sklepach

Heineken Silver to piwo leżakujące w niskiej temperaturze -1 stopnia Celsjusza przez przynajmniej 3 dni. Dzięki temu jest wyjątkowo orzeźwiający i delikatny, przy 4% zawartości alkoholu. Produkt obecny jest już na sklepowych półkach, a wkrótce pojawi się również w dedykowanych strefach na festiwalach i w przestrzeni miejskiej, w kanale HoReCa oraz w punktach sprzedaży w formacie pop-up barów i ekspozytorów.

PODAJ ROK URODZENIA

Grupa Żywiec to odpowiedzialny producent piwa. Nasza strona dostępna jest tylko dla osób pełnoletnich.