Grupa Żywiec z nowym Centrum Dystrybucji w Elblągu

Z początkiem maja Grupa Żywiec rozpoczęła obsługę logistyczną swoich klientów z nowego centrum  dystrybucyjnego w Elblągu. To nowoczesne centrum może przygotować i wysłać w rynek nawet 150 samochodów ciężarowych z piwem na dobę. Wartość nowej inwestycji na elbląskiej Modrzewinie to kilkadziesiąt milionów złotych. Zatrudnienie w nowym centrum znajdzie blisko 100 osób.

Dostosowując się do zmian rynkowych Grupa Żywiec od lat inwestuje w elastyczność swojej produkcji i logistyki, aby jak najszybciej reagować na zmieniające się potrzeby klientów. Elbląskie centrum, które jest już trzecią po centrach w Warce i Żywcu tego typu inwestycją w przestrzeń magazynową i dystrybucyjną, pozwoli zapewnić Grupie Żywiec lepszą dostępność produktu i bardziej efektywną obsługę logistyczną klientów z północy Polski.

Ten nowoczesny obiekt usytułowany niecałe 10 km od drogi ekspresowej, wykorzystuje najnowocześniejsze rozwiązania w dziedzinie logistyki. Umożliwia między innymi kompletowanie dostaw z produktów dostarczonych z pozostałych browarów Grupy Żywiec. Proces przyjęć i wydań w nowym Centrum Dystrybucji zorganizowany jest za pomocą 8 ramp załadowczych i 2 doków do załadunku naczep tyłem. Dzięki takim rozwiązaniom tygodniowa łączna ilość obsłużonych pojazdów ciężarowych może wynieść ponad 800.

Centrum jest także wyposażone w rozwiązania przyjazne środowisku. Obsługa palet w magazynie odbywa się wyłącznie z wózków elektrycznych czołowych 3,5 tony oraz 7 ton. Magazyn wykorzystuje energooszczędne oświetlenie LED.

Budowa centrum trwała blisko 9 miesięcy. Generalnym wykonawcą inwestycji była firma Allcon z Gdyni.

PODAJ ROK URODZENIA

Grupa Żywiec to odpowiedzialny producent piwa. Nasza strona dostępna jest tylko dla osób pełnoletnich.