Grupa Żywiec S.A. zawarła umowę dotyczącą nabycia udziałów w Browarze Namysłów Sp. z o.o.

Grupa Żywiec S.A. poinformowała w opublikowanym dziś raporcie giełdowym o zawarciu umowy z Chicago Poland Investment Group, LLC,  dotyczącej nabycia przez Grupę Żywiec S.A. 100 % udziałów w Browarze Namysłów Sp. z o.o.  Cena podstawowa transakcji została ustalona na kwotę 500 mln zł. Finalizacja transakcji i nabycie udziałów wymaga uzyskania zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Na rynku piwa w Polsce trwa rewolucja, a konsumenci poszukują coraz większej różnorodności. Piwne specjalności i piwa regionalne to niezmiennie najszybciej rosnący segment rynku. Grupa Żywiec i Browar Namysłów wzajemnie się uzupełniają. W wyniku dynamicznego rozwoju w ostatnich latach Browar Namysłów osiągnął pozycję najszybciej rosnącego browaru regionalnego w Polsce. Grupa Żywiec, dzięki długim tradycjom piwowarskim, przywiązaniu do jakości oraz doświadczeniu w budowaniu silnych marek, udowodniła że posiada unikalne kompetencje w odczytywaniu trendów konsumenckich i rozwoju nowych segmentów rynku. Połączenie sił stworzy szansę rozwoju Browaru Namysłów i jego marek na większą skalę a Grupa Żywiec zyska nowe możliwości rozwoju swojego portfolio aby jeszcze lepiej wykorzystywać rosnące zainteresowanie konsumentów piwnymi specjalnościami.

Cieszymy się, że Browar Namysłów wkrótce dołączy do Grupy Żywiec. Podziwiamy dotychczasowe osiągnięcia Zarządu oraz pracowników Browaru Namysłów w budowaniu marki i mocnej pozycji wśród browarów regionalnych. Jesteśmy przekonani, że dogłębna znajomość rynku piwnych specjalności oraz elastyczność działania Browaru Namysłów i nasza ekspertyza oraz doświadczenie w budowaniu silnych marek na większą skalę to doskonałe połączenie, które tworzy przepis na sukces na zmieniającym się rynku.

Guillaume Duverdier Prezes Zarządu Grupy Żywiec S.A.

Michael Gostomski, Prezes Rady Nadzorczej oraz większościowy udziałowiec Browaru Namysłów powiedział: Browar Namysłów należy do Rodziny Gostomski od ponad 20 lat.  W tym czasie z małego, lokalnego browaru rozwinęliśmy tę firmę w liczącego się na rynku regionalnego gracza. Ta transformacja była możliwa dzięki współpracy mieszkańców Namysłowa, oddaniu i ciężkiej pracy naszych pracowników i utalentowanemu Zespołowi Zarządzającemu pod kierunkiem Wojciecha Szczepaniaka.  Cieszymy się, że połączymy siły z Grupą Żywiec i wierzymy, że to partnerstwo pozwoli firmie i pracownikom w pełni rozwinąć potencjał.” Browar Namysłów Sp. z o.o. to regionalna firma piwowarska. Produkuje rocznie około 1,7 mln hl piwa. W browarach w Namysłowie i Braniewie. Browar Namysłów jest zlokalizowany w zabytkowym zamku z tradycjami piwowarskimi sięgającymi 1321 roku. Do głównych marek Browaru Namysłów Sp. z o.o. należą Namysłów, Braniewo, Zamkowe and Kuflowe. Grupa Żywiec S.A. jest liderem segmentu premium i jedną z wiodących firm piwowarskich w Polsce. Warzy rocznie ponad 11 mln hl piwa w pięciu browarach w Żywcu, Warce, Elblągu Leżajsku i Cieszynie. Grupa Żywiec oferuje najbardziej zróżnicowane portfolio marek w różnych stylach piwnych, Do najważniejszych marek należą Żywiec, Heineken, Desperados, Warka, Tatra, EB, Królewskie, Specjal, Leżajsk. Firma jest powiązana z Grupą Heineken i notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Doradcami Grupy Żywiec w procesie byli: VCP Polska (wyłączny doradca transakcyjny), PwC (doradca finansowy i podatkowy), kancelaria Allen&Overy (główny doradca prawny) oraz kancelaria Markiewicz & Sroczyński (doradca prawny w postępowaniu przed Prezesem UOKiK). Doradcami Browaru Namysłów byli Fluxion, Advisors, Katten Muchin Rosenman LLP and Magnusson.  

PODAJ ROK URODZENIA

Grupa Żywiec to odpowiedzialny producent piwa. Nasza strona dostępna jest tylko dla osób pełnoletnich.