Grupa Żywiec oraz Grupa Orbico podpisały umowę warunkową

Grupa Żywiec S.A. i jej w pełni zależna spółka Distribev Holding Sp. z o.o. zawarły dziś umowę warunkową z Grupą Orbico, na mocy której Grupa Orbico nabędzie od Distribev Holding 80% udziałów w Distribev Sp. z o.o. — wydzielonej niedawno
z firmy piwowarskiej spółce sprzedażowo-dystrybucyjnej, dedykowanej do obsługi rynku detalu tradycyjnego i gastronomii. Bieżącą wartość nabywanego przedsiębiorstwa ustalono na kwotę 120 mln zł.

Zawarcie partnerstwa strategicznego z Grupą Orbico, jednym z wiodących graczy na rynku usług dystrybucyjnych w Europie, to kolejny ważny krok
w implementacji strategii Grupy Żywiec, ukierunkowanej na poprawę pozycji konkurencyjnej na szybko zmieniającym się rynku. Wierzmy, że pozyskanie takiego inwestora strategicznego dla spółki Distribev będzie miało pozytywny wpływ na dalsze doskonalenie obsługi klientów z kanałów detalu tradycyjnego i gastronomii oraz przyczyni się do dalszego zrównoważonego wzrostu spółki. —
powiedział Guillaume Duverdier, Prezes Zarządu Grupy Żywiec S.A. — Jednocześnie umożliwi to Grupie Żywiec pełną koncentrację na kluczowych obszarach biznesu, czyli warzeniu najlepszej jakości piwa i budowaniu silnych marek — dodał.

Jesteśmy dumni, że Grupa Żywiec, należąca do Grupy Heineken, wiodącej firmy piwowarskiej na świecie, wybrała Grupę Orbico na partnera strategicznego dla spółki Distribev. Poprzez tę inwestycję i partnerstwo, Grupa Orbico kontynuuje swój konsekwentny rozwój w obszarze dystrybucji, w szczególności w obsłudze detalu tradycyjnego i gastronomii. Będziemy się koncentrować na ciągłym doskonaleniu usług dla naszych klientów, konsumentów i partnerów, jednocześnie umożliwiając rozwój pracownikom — powiedział  Josip Roglić, Wiceprezes Orbico Group.

 

Umowa warunkowa wymaga zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta, po czym dopiero może wejść w życie.
Wyłącznym doradcą inwestycyjnym przy tej umowie jest Vienna Capital Partners,
a firma Allen & Overy pełni rolę doradcy prawnego dla Grupy Żywiec.


Grupa Orbico jest wiodącym dystrybutorem wielu znanych globalnie marek obejmujących szeroki zakres kategorii takich jak: produkty do pielęgnacji  ciała, kosmetyki, produkty spożywcze, produkty chemii gospodarczej, urządzenia techniczne i elektryczne, sprzęt farmaceutyczny. Wszyscy klienci Orbico są znanymi oraz wartościowymi uczestnikami rynku i reprezentują szeroki zakres kanałów dystrybucyjnych, takich jak: międzynarodowe sieci handlowe, lokalne sieci detaliczne, drogerie, apteki, sklepy kosmetyczne, niezależni handlowcy, przedsiębiorcy B2B i specjalistyczne kanały sprzedaży, w tym gastronomia.

Dlatego Orbico jest partnerem, który w doskonały sposób zaspokaja  potrzeby  partnerów biznesowych, oferując optymalne połączenie oferty produktowej, serwisu, elastyczności oraz lokalnej ekspertyzy i doświadczenia. Firma zatrudnia globalnie ponad 3000 pracowników, w tym ponad 500 osób w Polsce. Więcej informacji na stronie www.orbico.com.

Grupa Żywiec to jeden z czołowych producentów piwa w Polsce posiadający najszersze portfolio 11 stylów piwnych, 15 marek i 31  produktów. Marką flagową firmy jest Żywiec — jedno z najpopularniejszych polskich piw eksportowych (dostępne w ponad 40 krajach), sprzedawane za granicą od ponad stu lat. Do najsilniejszych marek spółki należą też: Heineken, Warka i Tatra. Ważną część oferty Grupy Żywiec stanowią piwa regionalne: Królewskie (Polska centralna), Leżajsk (południowo-wschodnia) i Specjal (północna). Spółka prowadzi również dystrybucję zagranicznych piw spqecjalnych (Desperados, Paulaner, Affligem) oraz polskich piw specjalnych (Kaper, Żywiec Porter, Żywiec Marcowe, Żywiec Białe, Żywiec Bock, Warka Radler). Firma powiązana jest z Grupą HEINEKEN, największym producentem piwa w Europie. Grupa Żywiec w 2014 roku sprzedała blisko 10,7 mln hektolitrów piwa warzonego w pięciu browarach, tj. w Warce, Elblągu, Leżajsku oraz Arcyksiążęcym Browarze w Żywcu i Brackim Browarze Zamkowym w Cieszynie. Poprzez sieć prawie 50 oddziałów handlowych i blisko 900 przedstawicieli działających w całym kraju spółka oferuje piwa kilkudziesięciu tysiącom partnerów biznesowych i milionom konsumentów. Grupa Żywiec jest jedyną spółką spośród największych producentów piwa w Polsce, notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, gdzie zadebiutowała 24.09.1991 r.

 

Kontakt dla mediów
Magdalena Brzezińska
Kierownik ds. Komunikacji
Grupa Żywiec S.A.
Biuro w Warszawie
Konstruktorska 13, wejście E
02-673 Warszawa
t: +48 22 537 64 52
e-mail: magdalena.brzezinska@grupazywiec.pl

Roman Gajczewski
Wiceprezes Zarządu
Navo Orbico Sp z o.o.
ul. Oświęcimska 51
43-100 Tychy
tel: +48 692 470 818
e-mail: roman.gajczewski@navoorbico.pl

PODAJ ROK URODZENIA

Grupa Żywiec to odpowiedzialny producent piwa. Nasza strona dostępna jest tylko dla osób pełnoletnich.