Fundusz Społeczny Grupy Żywiec

Rusza Fundusz Społeczny Grupy Żywiec, nasz nowy pomysł na rozwój społeczności, w których warzymy najlepsze piwo. Cztery edycje lokalne Funduszu skierowane są do organizacji lokalnych w Elblągu, Leżajsku, Warce i Żywcu. 

Fundusz Społeczny Grupy Żywiec to pilotażowy projekt, którego celem jest wsparcie lokalnych organizacji: stowarzyszeń, fundacji, instytucji kultury i sportu oraz innych podmiotów posiadających osobowość prawną, działających na terenie Elbląga, Leżajska, Warki oraz Żywca, na terenie których zlokalizowane są nasze browary.

Fundusz oparty jest na pozytywnych doświadczeniach coraz bardziej popularnych budżetów obywatelskich, w ramach których mieszkańcy mogą zrealizować ważny dla siebie projekt. Partnerem Funduszu Społecznego Grupy Żywiec jest Fundacja Wygrajmy Zdrowie.

 

JAK APLIKOWAĆ?

W pilotażowej edycji konkursu grantowego łączna pula środków do wykorzystania przez lokalne organizacje wynosi 180 tys. zł w podziale na cztery edycje lokalne. Aby zgłosić projekt, należy wypełnić wniosek grantowy dostępny na stronie fundusz.grupazywiec.dkonto.pl, a następnie wysłać go na adres fundusz@grupazywiec.pl. Organizacje zgłaszające projekty muszą pamiętać, że koszt dofinansowania pojedynczego projektu nie powinien przekraczać 10 000 zł.

Zgłoszenia do pierwszej edycji konkursu można nadsyłać do 10 października 2016 r. Wyniki pierwszej edycji konkursu poznamy już w październiku tego roku, a czas na ich wcielenie życie przewidziany jest do końca kwietnia 2017 r.

Pobierz Regulamin Funduszu Grupy Żywiec oraz Wniosek o dofinansowanie Fundusz Grupy Żywiec

 

JAKIE PROJEKTY CHCEMY NAGRODZIĆ?

Celem Funduszu jest wsparcie mieszkańców w realizacji projektów, które wpisują się w cele zaangażowania społecznego Grupy Żywiec:

  • wspieranie rozwoju i tradycji lokalnej społeczności,
  • promocję odpowiedzialnej sprzedaży i konsumpcji alkoholu

O wyborze najlepszych projektów zadecyduje Rada Funduszu składająca się przedstawicieli Grupy Żywiec, władz lokalnych oraz Fundacji Wygrajmy Zdrowie.

Przy ocenie zgłoszonych projektów Rada Funduszu będzie brała pod uwagę przede wszystkim:

  • wpływ realizacji projektu na wspieranie rozwoju oraz tradycji społeczności lub promocję odpowiedzialnej sprzedaży i konsumpcji alkoholu na terenie danego miasta,
  • zaangażowanie mieszkańców w realizację projektu,
  • oryginalność i innowacyjność projektu,
  • możliwość kontynuacji projektu w przyszłości.

DIALOG W DZIAŁANIU

Fundusz Społeczny jest rezultatem Dialogu Społecznego Grupy Żywiec, podczas którego rozmawiamy z mieszkańcami, jak sprawdzić by to zaangażowanie jeszcze lepiej wpisywało się w oczekiwania i potrzeby mieszkańców.

Postanowiliśmy odwrócić dotychczasowy model działania i zamiast realizować zgłaszane do nas postulaty, chcemy zaprosić mieszkańców do wspólnego działania. Efektem tych rozmów jest właśnie Fundusz Społeczny Grupy Żywiec, w ramach którego będziemy finansować projekty z zakresu rozwoju lokalnej społeczności i promocji odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu.

Magdalena Brzezińska Kierownik Działu Korporacyjnego w Grupie Żywiec S.A.

PODAJ ROK URODZENIA

Grupa Żywiec to odpowiedzialny producent piwa. Nasza strona dostępna jest tylko dla osób pełnoletnich.