Dwudniowy finał Męskiego Grania już za nami!

Dwa dni koncertów, dwie orkiestry, kilkudziesięciu najlepszych polskich muzyków i ponad milion odtworzeń streamingu w internecie – za nami finał dwunastej edycji Męskiego Grania sponsorowanego przez markę Żywiec. Cała trasa pełna była wielkich emocji – zarówno artyści, jak i zebrani pod sceną fani nie kryli radości z możliwości ponownego spotkania się na koncertach po roku pandemii. W żywieckim Amfiteatrze pod Grojcem wystąpili m.in. Męskie Granie Orkiestra 2020, Męskie Granie Orkiestra 2021 oraz Dawid Podsiadło, Kwiat Jabłoni, ZALEWSKI i RALPH KAMINSKI.

Wyjątkowa edycja

Męskie Granie pojawiło się na kulturalnej mapie Polski w 2010 roku. Przez ten czas trasa zyskała miano wydarzenia kultowego, a bilety na koncerty co roku wyprzedają się w kilka minut. Nie inaczej było i w tym roku, mimo że zmianie uległa formuła projektu. Ze względu na pandemię cała trasa została dostosowana do obowiązujących rozporządzeń. W ten sposób przez cztery tygodnie w kolejnych miastach odbywały się po dwa koncerty – w piątek i sobotę. W tym roku Męskie Granie odwiedziło Kraków, Warszawę, Poznań oraz Żywiec, w którym właśnie zakończył się dwudniowy finał projektu. To, co łączy wszystkie koncerty to wielkie emocje i radość spowodowana ponowną możliwością spotkania się na żywo artystów z fanami. Muzycy wielokrotnie podkreślali ze sceny, że czują się niezwykle szczęśliwi i przejęci faktem, że znów mogą grać dla zebranej publiczności, a ta nie pozostawała dłużna, śpiewając i świetnie bawiąc się na koncertach.

Dwie orkiestry

W tym roku miała miejsce absolutnie wyjątkowa sytuacja, ponieważ na trasie regularne koncerty zagrały aż dwie orkiestry – Męskie Granie Orkiestra 2020, która w ubiegłym roku, ze względu na pandemię, wystąpiła tylko podczas streamowanego koncertu w Żywcu oraz Męskie Granie Orkiestra 2021. W każdy piątek na trasie można więc było usłyszeć materiał Męskie Granie Orkiestry 2020 w składzie: Daria Zawiałow, król, Igo, Kasia Piszek, Piotr Rubik, Jakub Wojtas, Thomas Fietz, Michał Kush, Monika Muc oraz Arek Kopera, a w sobotę – nowego zespołu w składzie: Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło, Vito Bambino, Marcin Macuk, Łukasz Moskal, Olek Świerkot, Agim Dżeljilji i Piotr Rubik.

Finałowe koncerty

Piątkowy koncert w Amfiteatrze pod Grojcem rozpoczął się od elektronicznych dźwięków w wykonaniu zespołu Bluszcz, z którym gościnnie wystąpiła także Monika Muc. Następnie świetne rockowe granie zaserwował WaluśKraksaKryzys. Gościem tego koncertu był król. Później do krainy popowo-folkowych dźwięków zabrał publiczność duet Kwiat Jabłoni, który po raz pierwszy pojawił się na trasie. Wspólnie z muzykami zagrał też RALPH KAMINSKI. Po 21.00 zawrzało, gdy w Amfiteatrze pojawił się Dawid Podsiadło wraz z zespołem. Muzycy porwali zebranych pod sceną słuchaczy. Największe emocje wzbudził jednak występ Męskie Granie Orkiestry 2020, która zagrała świetnie przyjęty koncert, o czym świadczą aż trzy bisy – na koniec usłyszeć można było utwory Opowieść, Płoną góry, płoną lasy oraz ubiegłoroczny hymn trasy, czyli Świt. Tego wieczoru orkiestra odebrała także platynowe płyty za ubiegłoroczny album zarejestrowany podczas streamingu w Żywcu.

Wielkie emocje czekały na publiczność także w sobotę. Jako pierwsza w muzyczną podróż, pełną melancholijnych melodii, zabrała gości Kaśka Sochacka. Do artystki dołączyli też Vito Bambino i Dawid Podsiadło. Następnie swoją charyzmą i niepodrabialnym głosem czarowała Natalia Przybysz, z którą gościnnie wystąpił SKUBAS. Później nastąpiła muzyczna zmiana klimatu, a na scenę wkroczył raper Miuosh. Po tym występie przed zebranymi zaprezentował się RALPH KAMINSKI, który podbił serca publiczności nie tylko świetnym występem, ale także doskonale dopracowanym scenicznym wizerunkiem. Razem z nim gościnnie wystąpiła Natalia Szroeder. Jako ostatni swój solowy koncert zagrał ZALEWSKI, absolutnie porywając. Na scenie dołączył do niego Vito Bambino. Wieczór zakończyła tegoroczna orkiestra wykonując m.in. połączenie Psalmu stojących w kolejce z Tamagotchi oraz Małgośka (a właściwie – Mateusz), a także tegoroczny singiel, czyli I Ciebie też, bardzo, który do tej pory został odtworzony na YouTube ponad 24 mln razy.

Streaming

Tradycją Męskiego Grania jest streaming finałowego koncertu w Żywcu, który co roku śledzą setki tysięcy fanów muzyki. Również w tym roku wszyscy ci, którym nie udało się kupić biletów na trasę, mogli śledzić koncerty w internecie. W sumie koncert w trakcie streamingu na żywo został odtworzony ponad milion razy. Poza koncertami na widzów czekały także ekskluzywne materiały wideo w Studio Ż, które można było obejrzeć tylko ten jeden raz.

Do zobaczenia za rok!

PODAJ ROK URODZENIA

Grupa Żywiec to odpowiedzialny producent piwa. Nasza strona dostępna jest tylko dla osób pełnoletnich.