Dwadzieścia organizacji zrealizuje projekty społeczne w ramach II edycji Funduszu Społecznego Grupy Żywiec

Rada Funduszu Społecznego przyznała dofinansowanie na realizację 20 projektów spośród 50 projektów zgłoszonych w II edycji Funduszu Społecznego Grupy Żywiec. Łączna kwota wsparcia wyniosła 180 000 złotych. Wszystkim organizacjom, które wzięły udział w tegorocznej edycji konkursu dziękujemy za udział i zaangażowanie na etapie przygotowywania projektów.

DIALOG W DZIAŁANIU

Projekty realizowane w ramach konkursu grantowego Grupy Żywiec służą wspieraniu rozwoju społeczności lokalnych, w których zlokalizowane są browary Grupy Żywiec. Fundusz Społeczny jest kontynuacją Dialogu Społecznego, podczas którego rozmawiamy z lokalnymi liderami jak wspólnie możemy realizować ważne dla rozwoju miasta inicjatywy. Efektem Dialogu Społecznego są obszary tematyczne wypracowane z mieszkańcami podczas warsztatów, które stanowią obszary zaangażowania dla organizacji biorących udział w Funduszu Społecznym. Dzięki temu mamy nadzieję, że tegoroczna edycja naszego programu grantowego pozwoli lepiej odpowiedzieć na realne potrzeby mieszkańców we wskazanych przez nich obszarach.

WYBÓR PROJEKTÓW

O wyborze najlepszych projektów zadecydowała Rada Funduszu składająca się z przedstawicieli Grupy Żywiec. Oceniając nadesłane projekty, Rada Funduszu zwracała uwagę przede wszystkim na realizowanie przez projekt jednego z wypracowanych obszarów tematycznych, a także zaangażowanie mieszkańców, oryginalność projektu oraz możliwość jego kontynuacji w przyszłości.

W Grupie Żywiec zależy nam na tym aby wspierać lokalną społeczność, której również jesteśmy członkiem. Pomysły, które trafiły do nas były naprawdę interesujące, co sprawiło, że Rada Funduszu miała przed sobą wyzwanie polegające na wyborze zwycięskich projektów. Cieszy nas, że kolejna edycja Funduszu pokazała nie tylko zainteresowanie ze strony organizacji biorących udział w konkursie, ale także fakt, że dzięki prowadzonemu dialogowi możemy wspólnie z lokalnymi partnerami lepiej realizować cele zrównoważonego rozwoju.

Magdalena Brzezińska Kierownik Działu Korporacyjnego w Grupie Żywiec S.A.

Zwycięzcom gratulujemy i czekamy na efekty realizacji projektów, które zakończą się najpóźniej do końca maja 2018 r.

ZOBACZ ZWYCIĘSKIE PROJEKTY

PODAJ ROK URODZENIA

Grupa Żywiec to odpowiedzialny producent piwa. Nasza strona dostępna jest tylko dla osób pełnoletnich.