Druga edycja Funduszu Społecznego Grupy Żywiec

Rusza druga edycja Funduszu Społecznego Grupy Żywiec, konkursu grantowego skierowanego do społeczności lokalnych, w których warzymy nasze piwo. Cztery edycje lokalne Funduszu skierowane są do organizacji lokalnych w Elblągu, Leżajsku, Warce i Żywcu

Chcemy wspierać to, co ważne dla mieszkańców

Fundusz Społeczny, oparty na pozytywnych doświadczeniach budżetów obywatelskich, jest rezultatem Dialogu Społecznego Grupy Żywiec, podczas którego co roku rozmawiamy z lokalnymi liderami z Elbląga, Warki, Leżajska oraz Żywca na temat wspólnych obszarów współpracy dla rozwoju mieszkańców miasta wraz z Grupą Żywiec.

Chcemy, by nasze zaangażowanie jak najlepiej odpowiadało na wyzwania społeczne w miastach, w których zlokalizowane są nasze browary. Dlatego w tym roku postanowiliśmy przeprowadzić badania jakościowe wśród mieszkańców, by zgłębić indywidualne, zróżnicowane potrzeby związane z realizacją projektów wspierających społeczności lokalne. Na tej podstawie, podczas warsztatów z liderami w poszczególnych lokalizacjach, udało nam się wypracować dedykowane dla poszczególnych lokalizacji obszary tematyczne Funduszu Społecznego Grupy Żywiec. To w ramach tych obszarów organizacje z Elbląga, Leżajska, Warki i Żywca mogą zgłaszać pomysły w tegorocznej edycji.

Magdalena Brzezińska Kierownik Działu Korporacyjnego w Grupie Żywiec S.A

Jak aplikować?

W drugiej edycji konkursu grantowego łączna pula środków do wykorzystania przez lokalne organizacje wynosi 180 tys. zł w podziale na cztery edycje lokalne. O grant w tegorocznej edycji Funduszu mogą ubiegać się lokalne stowarzyszenia, fundacje, instytucje kultury i sportu posiadające osobowość prawną.

Zgłoszenia do pierwszej edycji konkursu można nadsyłać do dnia 1 sierpnia 2017 r. Wyniki pierwszej edycji konkursu poznamy już w sierpniu tego roku, a czas na ich wcielenie życie przewidziany jest do końca maja 2018 r.

Więcej informacji, w tym Regulamin Funduszu oraz wniosek, dostępnych jest na stronie www.fundusz.grupazywiec.pl

PODAJ ROK URODZENIA

Grupa Żywiec to odpowiedzialny producent piwa. Nasza strona dostępna jest tylko dla osób pełnoletnich.