CHCE SIĘ Ż
– nowa kampania Żywca

O polskim apetycie na życie, ciągłym nienasyceniu i chęci próbowania wciąż czegoś nowego opowiada nowa kampania Żywca pt. „Chce się Ż”. Komunikację rozpoczął spot telewizyjny, który od 24 grudnia emitowany jest we wszystkich stacjach ogólnopolskich oraz kanałach tematycznych.

Kampania „Chce się Ż” jest kontynuacją pozycjonowania Żywca w kontekście polskiego apetytu na życie. Oparta jest na idei kreatywnej, w której litera „Ż” ma podwójne znaczenie: odnosi się do marki Żywiec i do życia. „Ż” w kolorze czerwonym jest kluczowym, wyróżnialnym elementem nowej komunikacji i staje się symbolem wszystkich spragnionych życia ludzi.

Konsekwentne działania marki, atrakcyjne aktywacje konsumenckie
i spójność komunikacyjna sprawiły, że Żywiec jest dziś postrzegany przez konsumentów jako „najlepsze polskie piwo” i nieustająco buduje przewagę nad konkurentami. Potwierdza to 7-procentowa dynamika sprzedaży i pozycja lidera w segmencie piw premium.* W nowej kampanii w charakterystyczny dla siebie, lekki i inteligentny sposób Żywiec pokazuje swoje rozumienie apetytu na życie i chce zarażać nim Polaków.

Izabela Głodek Dyrektor marki Żywiec w Grupie Żywiec

Spot ma charakter manifestu marki i składa się z pojedynczych scen, ukazujących różne emanacje nienasycenia życiem. W telewizji spot emitowany jest w wersji 45- i 30-sekundowej, a w kinie w wersji 60-sekundowej. Równolegle z nowym spotem startuje szeroka kampania w prasie, digitalu i social mediach.

Kampanię dla marki Żywiec stworzyła agencja Ogilvy&Mather Advertising. Ogilvy odpowiada za strategię i kreację kampanii. Za obsługę marki w zakresie digital odpowiada agencja Gong, BTL agencja Just, działania PR – ROOTS PR. Media zaplanował i zakupił MediaVest.

*dane: Nielsen, YTD Nov’15 vs YTD Nov’14

PODAJ ROK URODZENIA

Grupa Żywiec to odpowiedzialny producent piwa. Nasza strona dostępna jest tylko dla osób pełnoletnich.