AMERYKAŃSKIE PSZENICZNE – nowy styl piwny w portfolio Żywca

Piwna rewolucja trwa w najlepsze. Konsumenci chętnie sięgają po piwa gatunkowe, a liderem kategorii piwnych specjalności od kilku lat niezmiennie pozostaje Żywiec. Do szerokiego portfolio tej marki dołączył właśnie nowy styl piwny: Żywiec Amerykańskie Pszeniczne.
Piwa pszeniczne, dzięki swojej delikatności i subtelności są popularne i chętnie wybierane przez konsumentów. Z drugiej strony doceniają też oni piwa aromatyczne, co widać np. po popularności APA. Wychodząc naprzeciw ich preferencjom, Żywieccy piwowarzy stworzyli recepturę nowego piwa Żywiec Amerykańskie Pszeniczne.
To niezwykle orzeźwiające piwo łączy pszeniczną lekkość oraz chmielowy aromat, który zawdzięcza amerykańskim odmianom chmielu. Ich wyraziste nuty nadają nowemu piwu rześkości, a delikatny pszeniczny smak sprawia, że jest ono łagodne i łatwo pijalne. To idealna propozycja dla wszystkich, którzy rozpoczynają swoją przygodę z piwami gatunkowymi. Styl zwany American Wheat jest niezwykle popularny za oceanem. Czas więc by zasmakowali w nim także konsumenci nad Wisłą.
Bo Ż jest za krótkie, żeby nie spróbować!
– Wychodzimy z założenia, że w Ż dobrze jest mieć wybór, dlatego nieustannie pracujemy nad nowościami, które zaspokoją różne gusta konsumentów. Mamy nadzieję, że Amerykańskie Pszeniczne z Żywca docenią zarówno koneserzy, jak i ci, którzy po piwne specjalności sięgają po raz pierwszy. Doświadczenie browarników z Żywieckiej Szkoły Piwowarskiej jest gwarancją smaku i wysokiej jakości – mówi Justyna Bors, kierownik marki, odpowiedzialna za specjalności żywieckie.
Żywiec Amerykańskie Pszeniczne dostępne będzie w sprzedaży w całej Polsce od 26 czerwca, w butelce zwrotnej 500 ml. Wprowadzeniu nowego produktu towarzyszyć będzie komunikacja w social mediach i materiały POS w punktach sprzedaży.

PODAJ ROK URODZENIA

Grupa Żywiec to odpowiedzialny producent piwa. Nasza strona dostępna jest tylko dla osób pełnoletnich.